POTVRDENÉ: Kotlebovci dnes podpisujú dohodu s KDŽP, Národnou koalíciou a ďalšími marginálnymi stranami

Marian Kotleba (Zdroj: SITA)

AKTUALIZOVANÉ Ako sme čitateľov informovali len pred pár hodinami, politické strany Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), Kresťanská demokracia – život a prosperita (KDŽP), Národná koalícia (NK) a Doma Dobre rokovali o spoločnom postupe pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami. A zdá sa, že úspešne. Predseda kuffovcov Tomáš Taraba exkluzívne pre Denník S potvrdil, že v najbližších momentoch spoločný postup spečatia podpisom dohody.

„Dnes sa podpisuje dohoda medzi ĽSNS, KDŽP, Doma Dobre, NK a PD,“ napísal nám v SMS správe predseda KDŽP Tomáš Taraba. Tiež z toho vyplýva, že skupina bola rozšírená aj o ďalšieho člena, stranu Priama demokracia.

AKTUALIZÁCIA: Dohoda je už na svete

Podľa dohody, respektíve memoranda o spolupráci, by mali štyri menšie strany na kandidátke ĽSNS dostať v súčte 35 miest zo 150. Spoločný postup pritom navrhnú aj sudcovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabinovi so stranou Vlasť. To, ako na návrh zareaguje, by sme sa mohli dozvedieť už zajtra.

V prípade veľkého spojenia nie je vylúčený ani absolútny triumf vo voľbách, o ktorom aj bez podpory KDŽP, NK, DD a PD špekuloval riaditeľ Focusu Slosiarik.

„Kým dnes z každej strany počúvame reči, ako je potrebné, aby sa sily netrieštili a ani jeden hlas kresťanského a národného voliča neprepadol, tak my sme tvrdo pracovali na programových prienikoch všetkých piatich strán. Naším cieľom je záchrana Slovenska ako domoviny pre naše deti tak, aby mohli vyrastať v normálnom štáte a nie v štáte ovládanom oligarchami a v krajine, ktorá by bola humpľovaná extrémnymi liberálmi,“ uviedol dnes predseda ĽSNS na margo spolupráce.

Medzi bodmi dohody je „obnova štátnej suverenity“, potravinovej a energetickej sebestačnosti, ale aj návrat strategických podnikov do rúk štátu či zriadenie jednej zdravotnej poisťovne.

— Tomáš Dugovič

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...