Matovičovi sa rozpadá OĽaNO. Odchádza nielen Remišová

Igor Matovič a Veronika Remišová (Zdroj: SITA)

Hnutie OĽaNO pod vedením Igora Matoviča stráca pôdu pod nohami. Poslankyňa Veronika Remišová sa vzdala funkcie podpredsedníčky OĽaNO a oznámila, že v budúcoročných parlamentných voľbách už nebude kandidovať za Matovičove hnutie. Rovnako sa rozhodli aj ďalší štyria poslanci.

OĽaNO príde v budúcich parlamentných voľbách nielen o Remišovú, ale aj o Elenu Červeňákovú, Soňu Gaborčákovú, Annu Verešovú a poslanca Jozefa Lukáča.

„V roku 2016 som prijala pozvanie na kandidátku hnutia OĽaNO s víziou robiť poctivú politiku s ľuďmi a pre ľudí. Za pozvanie do politiky vďačím najmä dvom odvážnym ženám, ktoré už v poslaneckom klube nie sú, ale boli pre mňa garantom zmysluplnej politiky,“ napísala Remišová na svojom facebookovom profile.

Jedným z dôvodov, pre ktoré Remišová spolu s ďalšími štyrmi ľuďmi končí v OĽaNO je údajne fakt, že hnutie im neumožnilo stať sa jeho členmi napriek tomu, že sa na jeho kandidátke dostali do parlamentu.

Politika bez ľudí

Matovič tvrdí, že všetkým ponúkol možnosť stať sa členmi hnutia ešte vo februári tohto roka, ale nikto z nich na jeho ponuku nereagoval.

Predseda OĽaNO však priznáva, že Remišová ho žiadala o prijatie do hnutia približne pred rokom oficiálnym mailom, ale on si ho vraj vtedy nevšimol a poslankyňa bola podľa jeho slov potom sklamaná, že nereagoval.

„Politika sa nedá robiť bez ľudí, osamelí bežci nikdy toho veľa nedokázali. Hoci som sa nemohla stať členkou hnutia, pre jeho úspech som posledné roky robila všetko. Často chodila aj do regiónov a počúvala ľudí, ich problémy, ktoré sa človek dozvie, len keď príde za nimi,“ píše Remišová na svojom facebookovom profile.

Míľnikom pri rozhodovaní boli podľa Remišovej župné voľby, keď opozícia zaznamenala úspech v regiónoch a vymenila vedenia vo viacerých krajoch.

„Vtedy som dúfala, že to je signál, aby aj hnutie OĽaNO prestalo byť uzatvorenou skupinou pár ľudí a fungovalo ako otvorené hnutie s pevnými základmi v regiónoch, spoločne sme o tom často diskutovali aj s kolegami. Ani po ôsmich rokoch existencie hnutia sa to však nestalo. Bez účasti ľudí a ich spolurozhodovania sa politika robiť nedá, pretože ináč je to len politika prázdneho marketingu,“ konštatuje Remišová.

— Tím Denník S

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...