Logo Dennika

Deviaty najbohatší muž sveta Bloomberg zvažuje účasť v amerických prezidentských voľbách

Michael Bloomberg (Zdroj: SITA)

Americký miliardár Michael Bloomberg zvažuje zapojenie sa do súboja o nomináciu Demokratickej strany počas nadchádzajúcich prezidentských volieb v USA. Bývalý starosta New Yorku sa obáva, že súčasní kandidáti nie sú dostatočne silní na to, aby v roku 2020 porazili súčasného šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa, uviedol Bloombergov hovorca.

Očakáva sa, že 77-ročný podnikateľ vyplní príslušné dokumenty potrebné pre demokratické primárky v Alabame už tento týždeň. V súčasnosti sa o nomináciu Demokratickej strany uchádza 17 kandidátov. Medzi favoritov patria bývalý viceprezident Joe Biden, senátorka Massachusetts Elizabeth Warrenová a vermontský senátor Bernie Sanders.

Bloomberg je bývalý bankár z Wall Street, podnikateľ a filantrop. Magazín Forbes ho zaradil na deviate miesto zoznamu najbohatších ľudí sveta.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...