Logo Dennika

Japonského expolitika odsúdili za pašovanie drog do Číny na doživotie

Takuma Sakarugi (Zdroj: SITA)

Súd na juhu Číny poslal na doživotie za mreže bývalého japonského politika v súvislosti s prípadom pašovania drog spred vyše piatich rokov.

Okrem toho tiež odsúdil dvoch mužov z Afriky. Obvinený z Guiney, ktorého identifikovali pod menom Moxi, dostal tiež doživotný trest odňatia slobody, zatiaľ čo muža z Mali menom Ali odsúdili na trest smrti s dvojročným odkladom.

Sedemdesiatšesťročného Takumu Sakuragiho, bývalého člena mestskej rady v japonskej prefektúre Aiči, zadržali v roku 2013. Stalo sa tak po tom, čo v jeho batožine našli 3,3 kilogramu nelegálnych stimulantov, uviedol súd v Kantone. Sakuragi poprel svoju vinu. Tvrdil, že ho známy z Nigérie požiadal, aby mu odniesol kufor.

Ako informujú japonské médiá, verdikt bol v Sakuragiho prípade odložený, až dovtedy kým úrady nevystopovali ďalšie zaangažované osoby.

Čína často dáva za trestné činy súvisiace s drogami tresty smrti. Od tohto trestu však oslobodzuje osoby staršie ako 75 rokov. Tresty smrti s dvojročným odkladom v krajine zase takmer vždy znížia na doživotie vo väzení, pripomína agentúra AP.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...