V Tatranskej Lomnici sa zrazila dodávka s osobným vlakom, zasahoval aj vrtuľník

Ilustračná fotografia (Zdroj: facebook.com)

Na železničnom priecestí v Tatranskej Lomnici sa dnes krátko predpoludním zrazila dodávka s osobným vlakom, pri nehode sa zranilo niekoľko ľudí.

Na mieste zasahovali aj leteckí záchranári z Popradu. Informovala o tom hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková.

„Záchranársky vrtuľník pristál pri futbalovom ihrisku, kde si posádka leteckých záchranárov prevzala od pozemných záchranárov najťažšie zraneného 30-ročného vodiča dodávky. Utrpel úraz hlavy s krátkodobou poruchou vedomia, poranenie hrudníka a je podozrenie na úraz chrbtice,“ uviedla Hopjaková.

Po doplnení liečby a preložení na palubu vrtuľníka ho v stabilizovanom stave a pri vedomí letecky transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...