Logo Dennika

VIDEO Masy migrantov uviazli v Bosne, chcú ísť na Západ

Migranti v Bosne kráčajúci do tábora Vučjak (Zdroj: Youtube)

V severozápadnej Bosne uviazli tisícky migrantov, čo pre túto chudobnú balkánsku krajinu predstavuje značný problém.

Úrady na severozápade Bosny zastavili dodávky vody do preplneného tábora s migrantmi, ktorý pre jeho nevyhovujúce podmienky kritizovali zahraničné organizácie pôsobiace v krajine. Úrady v meste Bihač zvolali v pondelok krízové stretnutie s cieľom nájsť riešenie pre stanový tábor Vučjak, v ktorom sa nachádza približne tisíc migrantov snažiacich sa dostať do západnej Európy.

Migranti sa presúvajú do tábora Vučjak

Na zlé podmienky a nedostatok zariadení v tábore sa sťažovali aj samotní migranti. Obavy vyvoláva aj blížiace sa zimné obdobie. Na preloženie migrantov z tábora vyzvali aj Organizácia Spojených národov (OSN) a misia Európskej únie (EÚ) v Bosne. Tábor sa nachádza na bývalej skládke odpadov a v blízkosti mínového poľa po vojne z rokov 1992 až 1995.

V severozápadnej Bosne uviazli tisícky migrantov, čo pre túto chudobnú balkánsku krajinu predstavuje značný problém.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...