Logo Dennika

Johnson stále verí, že krajina môže opustiť Úniu do 31. októbra

Boris Johnson (Zdroj: SITA)

Ako povedal, sobotné hlasovanie ho nezastrašilo ani neodradilo.

Britský premiér Boris Johnson sa chce naďalej usilovať o to, aby Veľká Británia opustila Európsku úniu 31. októbra. Ako uviedol, sobotné odloženie schvaľovania novej brexitovej dohody až do prijatia súvisiacej legislatívy ho nezastrašilo ani neodradilo. Dodal tiež, že už nebudú žiadne nové rokovania s Európskou úniou. Podľa vlastných slov stále verí, že dokáže získať „drvivú“ podporu pre svoj brexitový plán a zaviesť požadovanú legislatívu, ktorá to umožní. Pokúsi sa o to budúci týždeň.

Johnson by mal teraz požiadať úniu o ďalší odklad brexitu. Zaväzuje ho k tomu zákon, ktorý britský parlament schválil v septembri a ktorý stanovil sobotu ako posledný možný termín pre prijatie dohody. Či tak však spraví, ostáva otázne.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...