Logo Dennika

Sankcie a hrozby sú podľa Turecka neakceptovateľné

Turecký minister zahraničia Mevlüt Čavušoglu (Zdroj: SITA)

Turecko nezastrašia sankcie ani hrozby týkajúce sa jeho aktuálnej vojenskej operácie na severovýchode Sýrie. Vyhlásil to turecký minister zahraničia Mevlüt Čavušoglu. Na zahraničné sankcie plánuje Ankara patrične odpovedať.

V stredajšom prejave v parlamente tiež povedal, že Turecko bude odpovedať na všetky sankcie uvalené na ich krajinu. „Sankcie a hrozby sú neakceptovateľné a neovplyvnia naše odhodlanie,“ uviedol minister. „Na sankcie budeme patrične odpovedať. Podnikneme potrebné kroky,“ dodal.

Spojené štáty oznámili uvalenie čiastočných sankcií na Ankaru a prezident Donald Trump varoval, že „položí“ tureckú ekonomiku. Viaceré európske krajiny tiež oznámili, že zastavili predaj zbraní Turecku. Prezident Recep Tayyip Erdogan v stredu vyhlásil, že napriek týmto krokom a tlaku zo strany Severoatlantickej aliancie nezmení svoj postoj.

Spojené štáty uviedli, že do Ankary v stredu pricestuje viceprezident Mike Pence s cieľom vyrokovať dohodu o prímerí. Erdogan spustil pozemné aj letecké útoky na Kurdov na severovýchode Sýrie minulú stredu.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...