Logo Dennika

Milan Žitný: Zverejnenie Gorily a zadržanie exsiskára Forischa môžu súvisieť

Milan Žitný (Zdroj: reprofoto youtube.com)

Analytik a novinár Milan Žitný považuje za zvláštne, že zverejnenie nahrávky Gorila prichádza práve po udalostiach posledných dní.

Publicista, ktorý sa venuje problematike tajných služieb a organizovanému zločinu si myslí, že z pohľadu taktiky toto publikovanie po udalostiach posledných dní „nemá logiku“ a spochybnil uvedeného pôvodcu nahrávky (hackerskú skupinu Anonymous pozn. red.).

„Robil to niekto iný a ja by som to spojil s čerstvým zadržaním troch príslušníkov SIS“, povedal Žitný, no presný súvis konkretizovať nechcel.

NAKA včera zadržala troch exsiskárov Pavla Forischa, Stanislava Žiarana a Jána Feranca v súvislosti s nedovoleným ozbrojovaním či drogovou a násilnou trestnou činnosťou.

Forisch rozhodne nebol skúpy na slovo

Len pred niekoľkými dňami poskytol Pavol Forisch rozhovor aj Denníku S. Z Forischových úst zaznelo, že Marian Kočner si u neho „chcel objednať diskreditáciu Sulíka, ale nezobral to“ a že bude rád spolupracovať s kýmkoľvek, kto „nevykonáva protištátnu činnosť“.

Forisch povedal, že pracuje na tom, aby položil finančnú skupinu Penta, pokiaľ na to bude „mať možnosti“ a v prípade, že to bude „legálne“. Zmienil tiež kauzu mäsiarskeho gigantu Mecom patriaceho Pente, ktorý má vraj páchať „samé podvody“ týkajúce sa DPH.

Forisch sa dostal do pozornosti médií minulý rok, keď na sociálnej sieti zdieľal dokument, podľa ktorého Luciu Nicholsonovú v roku 2003 kanadské úrady zadržali za prostitúciu. Dokument sa ukázal byť hoaxom.

— Tomáš Dugovič

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...