Logo Dennika

Trnka spochybnil pravosť záznamu s Marianom Kočnerom

Dobroslav Trnka (Zdroj: SITA)

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka pravosť záznamu s Marianom K. spochybnil. Pre televíziu Markíza sa vyjadril, že Gorilu nikdy nemal a nikoho nevydieral.

Trnka pre televíziu prízvukoval, že mu vyšetrovateľ nahrávku nepredložil. „Sú tam udalosti, ktoré môžu byť v reálnom čase stotožnené, alebo nemusia byť stotožnené. Taká nahrávka sa dá bez problémov zmanipulovať,“ povedal.

Ako ďalej uvádza Markíza, na nahrávke sa hovorí o kšeftovaní zo záznamom kauzy Gorila, tiež že Marian Kočner si mal nahrávku u Trnku uložiť. Ten to popiera. Tvrdí, že ju nemal ani v kancelárii na Generálnej prokuratúry.

Bývalý generálny prokurátor takisto poprel, že sa pokúšal vydierať šéfa Penty Jaroslava Haščáka. „Keby som také niečo spravil, tak to je problém nielen pre mňa, ale pre celú spoločnosť. To sa nikdy nestalo, pána Haščáka som oficiálne videl raz v živote,“ konštatoval pre televíziu.

To, že sa s Marianom Kočner poznal a sporadicky stretával nepoprel. „Nerobil som však s nim ani biznis, ani nechodil do krčmy, ani na dovolenky, nikam,“ dodal. Či zváži dočasné prerušenie funkcie prokurátora podľa televízie oznámi v najbližších dňoch.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...