Logo Dennika

Rajtár o zadržanom exsiskárovi Forischovi: Dal mi cenné informácie

Jozef Rajtár (Zdroj: SITA)

Podľa portálu televízie Markíza sú trojicou, ktorú dnes zadržala Národná kriminálna agentúra, bývalí príslušníci Slovenskej informačnej služby Pavol Forisch, Ján F. a Stanislav Ž.

Opozičný poslanec Jozef Rajtár tvrdí, že stretol zadržaného expríslušníka Slovenskej informačnej služby Pavla F. naposledy niekedy v roku 2018 a o jeho zadržaní sa dozvedel len z médií. Uviedol to dnes pre novinárov. Spoluprácu s Pavlom F. Rajtárovi v minulosti vyčítali jeho bývalí kolegovia zo strany SaS.

„Ťažko si urobiť teraz úsudok, pri týchto mocenských zložkách je to veľmi ťažké posúdiť,“ povedal Rajtár v súvislosti so zadržaním Pavla F.

Rajtár hovorí, že bývalý príslušník SIS mu doniesol niektoré informácie, ktoré posunul orgánom činným v trestnom konaní. „A tie boli cenné pre tieto orgány a takisto som tlačil na vyšetrovanie závažných trestných činov. Takže tieto informácie a ich odovzdanie boli užitočné pre spoločnosť,“ zdôraznil Rajtár s tým, že oznámiť informácie o spáchaní trestného činu je povinnosťou zo zákona. „Keď ja dostanem nejaké informácie, ktoré vyzerajú, že to je trestný čin, tak ich odstúpim orgánom činným v trestnom konaní. Veď to je povinnosť každého občana,“ dodal Rajtár.

Policajti Národnej kriminálnej agentúry zadržali v Bratislave tri osoby v súvislosti s násilnou a drogovou trestnou činnosťou a nedovoleným ozbrojovaním. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. Podľa portálu televízie Markíza sú zadržanou trojicou bývalí príslušníci Slovenskej informačnej služby Pavol F., Ján F. a Stanislav Ž.

Portál tvnoviny.sk televízie Markíza uviedol, že všetkých troch zadržali doma. Pavol F. podľa médií šíril na sociálnej sieti informáciu, že bývalá podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová bola v Kanade zapojená do obchodu s bielym mäsom, čo neskôr kanadská polícia vyvrátila.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...