Logo Dennika

Zvolebnieva sa. Most chce zintenzívniť rokovania s SMK

Béla Bugár (Zdroj: SITA)


Vládna strana Most-Híd chce zintenzívniť rokovania o vytvorení volebnej strany so Stranou maďarskej komunity (SMK) a Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou (MKDA).

Agentúru SITA o tom informovala Klára Magdeme z Mosta-Híd. O tomto postupe podľa nej rozhodlo dnešné predsedníctvo strany.

Republiková rada SMK v sobotu rozhodla, že s Mostom-Híd bude rokovať. Vládna strana toto rozhodnutie víta. „Musíme nájsť jasné a praktické riešenie, ktoré bude garantovať reprezentáciu regiónov a národností v parlamente,“ povedala Magdeme.

Prieskumy preferencií politických strán ukazujú, že ak by kandidovali samostatne, ani Most-Híd, ani SMK by sa do parlamentu nedostali. SMK rokovala s Mostom-Híd aj počas leta.

Kameňom úrazu bolo zloženie kandidátky. Most-Híd chcel za jej lídra Bélu Bugára, SMK bola proti. MKDA sa s Mostom-Híd v lete na spoločnom postupe dohodla.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...