Logo Dennika

O vzťahu Kočnera a Trnku existovali zákulisné informácie, hovorí minister spravodlivosti

Gábor Gál (Zdroj: SITA)

O určitom vzťahu Mariana Kočnerom s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom sa vedelo. Rozsah však všetkých prekvapil a teraz je to už v rukách polície. Uviedol to dnes po rokovaní vlády minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd).

Šéf rezortu spravodlivosti takto reagoval na zvukovú nahrávku medzi Marianom Kočnerom a Trnkom, ktorú zverejnil spravodajský portál Denníka N.

V nej sa okrem iného spomína vydieranie šéfa finančnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka kauzou Gorila. Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) povedala, že prípadný odchod Trnku z funkcie je na jeho svedomí.

„Zákulisné informácie o tom, že majú nadštandardný vzťah, tu boli. Je to teraz už na orgánoch činných v trestnom konaní, aby tieto informácie vyhodnotili a aktérov aj obvinili,“ tvrdil Gál.

„Nemám slov,“ povedala o nahrávke Saková po rokovaní vlády. Na otázku, či by mal Trnka opustiť funkciu prokurátora, odpovedala ministerka tak, že je to na jeho zodpovednosti. „Je to na jeho vedomí a svedomí čo urobí,“ dodala.

Spravodajský web Denníka N dnes uverejnil zvukovú nahrávku medzi Marianom Kočnerom a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, kde sa hovorí o kompromitujúcich materiáloch zo spisu Gorila.

Marian Kočner v nej tiež varoval Trnku, že ho zabijú. Dôvodom malo byť, že Trnka sa pokúsil vydierať šéfa Penty Jaroslava Haščáka Gorilou, teda nahrávkou jeho rozhovorov v konšpiračnom byte, o ktorej bol Haščák presvedčený, že už neexistuje.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...