Logo Dennika

Konzervatívna vládna strana vo voľbách v Poľsku znova valcovala

Jarosław Kaczyński (Zdroj: SITA)

Oficiálne výsledky sa očakávajú v utorok.

Za víťaza nedeľných parlamentných volieb v Poľsku sa vyhlásila vládna strana Právo a spravodlivosť (PiS). „Máme víťazstvo. Napriek silným súperom sme dokázali zvíťaziť,“ uviedol líder strany Jaroslaw Kaczynski.

Podľa exit pollu, ktorý uskutočnila agentúra Ipsos, získali konzervatívci 43,6 percenta hlasov. To by znamenalo, že si zabezpečili absolútnu väčšinu 239 zo 460 kresiel v parlamente.

Kaczynski prisľúbil, že jeho strana bude naďalej pokračovať v práci, čo podľa jeho slov už viedlo k zlepšeniu stavu verejných financií. „Končíme určitú etapu a začíname novú. Nebude jednoduchšia, možno náročnejšia. Dúfam však, že ju ukončíme s ešte väčším úspechom,“ uviedol.

Vo voľbách mohlo svoj hlas odovzdať viac ako 30 miliónov oprávnených voličov. Oficiálne výsledky sa očakávajú v utorok.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...