Logo Dennika

Sulíkovcov už zrejme opúšťa aj hovorca. Tvrdí, že nikomu nechce robiť maskota

Róbert Buček (Zdroj: Facebook/R.Buček)

Podľa informácií Denníka S zvažuje hovorca SaS Róbert Buček odchod z funkcie. Naznačuje to aj status, ktorý uverejnil na svojom facebookovom profile. Píše v ňom, že v SaS zažíva najhoršie pracovné obdobie a nemieni sa vraj spreneveriť hodnotám, ktoré uznáva ani nechce „robiť niekomu maskota“.

Zdroj z prostredia SaS nám potvrdil, že viacerí ľudia v strane pochopili vyjadrenie Róberta Bučeka na sociálnej sieti tak, že odchádza z postu hovorcu.

„Keď som išiel pracovať do politiky, povedal som si, že nech by sa dialo čokoľvek, nikdy sa nesmiem zmeniť a v negatívnom slova zmysle pohltiť sa politikou. Mojím cieľom bolo s plným nasadením pomáhať ľuďom, ktorí chcú zmenu na Slovensku, lebo som presvedčený, že Slovensko nutne potrebuje zmenu a inú vládu. V SaS som spoznal veľa takýchto politikov, veľa dobrých a šikovných ľudí. Práca ma veľmi bavila a napĺňala,“ píše Buček v úvode svojho statusu.

To, že o svojej práci píše v minulom čase naznačuje, že sa už rozhodol, ale podľa našich informácií by malo byť všetko jasné už v pondelok. Róbert Buček vraj momentálne čerpá dovolenku. Cez SMS pre Denník S potvrdil, že svoje rozhodnutie oznámi v pondelok.

„Dnes prežívam najťažšie pracovné obdobie a veľmi ma mrzí, čo sa deje s SaS posledné týždne. Veľa veciam nedokážem zabrániť, ale jedno viem iste. Nezmením sa, nemienim hazardovať so svojím svedomím, spreneveriť sa hodnotám, ktorých sa v živote držím či robiť niekomu maskota. Nedokážem sa prispôsobiť za každú cenu, akceptovať veci, s ktorými nie som stotožnený, len kvôli vidine nejakého vlastného prospechu či teplého miestečka,“ napísal hovorca SaS na svojom facebookovom profile.

V komentároch pod statusom píše aj bratislavský župan Juraj Droba (SaS): „Verím, že nikam nejdeš a spolu zamakáme.“ Do debaty sa na Bučekovom profile zapojila aj poslankyňa Natália Blahová, ktorú nedávno vylúčili z SaS. „Robi, veľká vďaka za všetko. Len málokto vie alebo tuší, aké ťažké to v skutočnosti bolo. Tvoju prácu si veľmi vážim. Ďakujem Ti za všetko,“ lúči sa Blahová s Bučekom pod jeho statusom.

Natália Blahová pre Denník S uviedla, že nevie potvrdiť, či Buček skutočne odchádza, ale skonštatovala, že situácia v SaS nie je dobrá.

Po opakovaných nezhodách s Demokratickým jadrom (DJ) a schválení kandidátky predloženej predsedom SaS Richardom Sulíkom zo strany odišli desiatky členov. Medzi nimi dnes už bývalý podpredseda SaS Ľubomír Galko, poslanec Jozef Rajtár, Jana Kiššová a ďalší ľudia z platformy DJ vrátane Natálie Blahovej, ktorá bola z SaS vylúčená na kongrese.

— Tomáš Pilz

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...