Logo Dennika

Slovan Bratislava zdolal Beskitas Istanbul 2 gólmi v predĺžení

Radosť hráčov Slovana Bratislava v závere zápasu (Zdroj: SITA)

Slovan Bratislava zdolal tureckého súpera 4:2. Dva góly si pripísal Šporar, po jednom góle zase Ljubičič a Moha. Najbližší zápas čaká na Slovan portugalský súper Sporting Braga. Hrať sa bude 3. októbra v Portugalsku.

Úvodný zápas v K-skupine Európskej ligy sa skončil víťazne pre belasých, keď zdolali sokov z Turecka. Na domácom trávniku Národného futbalového štadiónu slovanisti pokorili Beskitas Istanbul 4:2. Zápas rozhodli dva góly po predĺžení.

Oba góly domácich strelil v riadnom hracom čase Andraž Šporar, v nadstavenom čase sa presadili Marin Ljubičič a Moha. Za Istanbul skóroval v prvom polčase Adem Ljajič v pokutovom kope. Vlastný gól do bránky Slovanu zasadil nešťastne Vasil Božikov v nadstavenom čase po polčase.

Hralo sa bez fanúšikov

Zápas sa odohral za zatvorenými dverami. Disciplinárny trest bol Slovanu uložený za nešportové správanie fanúšikov počas predošlých zápasov so Sutjeskou Nikšič a KF Feronikeli. Zúčastniť sa však mohli deti do 14 rokov.

Ďalší súperi Slovana Bratislava v K-skupine budú Sporting Braga z Portugalska a Wolverhampton Wanderers z Anglicka. Na zápas s portugalcami sa môžeme tešiť 3. októbra na súperovej pôde.

— Juraj Orolín

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...