Logo Dennika

Nová vláda v Ríme bude k migrantom zhovievavejšia. Salvini: Zradili ste Taliansko

Matteo Salvini (Zdroj: SITA)

Predseda hnutia Liga Matteo Salvini sa na sociálnej sieti Twitter pustil do predstaviteľov novej talianskej vlády. Koalícia Hnutia 5 hviezd a Demokratickej strany totiž zrušila viacero nariadení, ktoré predseda Ligy presadil na poste ministra vnútra.

Bývalý minister vnútra Matteo Salvini a predseda hnutia Lega (Liga) vo viacerých tweetoch skritizoval novú taliansku vládu. Podľa neho nová koalícia strán Hnutie 5 hviezd a Demokratická strana zradili taliansky ľud a spravili z Talianska opäť „európsky utečenecký tábor.“

„Teraz nová ľavicová vláda znovu otvára prístavy: toto nie je podpora Talianov, vidím to ako podporu nelegálnych migrantov,“ napísal na Twitteri.

„Koniec Salviniho propagandy“

Reagoval tak okrem iného na rozhodnutie nového ministra kultúry Daria Franceschiniho, ktorý v tweete predstavil novú vládnu politiku voči migrantom a mimovládnym organizáciám.

Franceschini napísal, že vláda priradila bezpečný prístav pre loď Ocean Viking. Migranti, ktorých plavidlo viezlo, budú podľa ministra privítaní v mnohých európskych krajinách. „Nastal koniec Salviniho propagandy na zúfalých ľuďoch na mori. Politika a medzinárodné vzťahy sú späť, aby vyriešili migračnú krízu,“ uviedol minister.

24 hodín a 200 pristátí

Salvini kontroval s tým, že ak nová vláda zruší bezpečnostné opatrenia, neublíži jeho Lige, ale 60 miliónom Talianov.

„Za posledných 24 hodín zaznamenali 200 pristátí na Lampeduse,“ napísal počas straníckeho stretnutia v meste Pontida. Ostrov Lampedusa je najjužnejší bod Talianska, kde v minulosti Salvini odmietol povoliť pristanie lode Sea Watch 3, ktorú viedla známa ľavicová aktivistka Carola Racketová.

— Juraj Orolín

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...