Logo Dennika

Most má čierny piatok. Odchádzajú mu ľudia, minister Sólymos končí ako podpredseda

Béla Bugár (Zdroj: SITA)

Minister životného prostredia László Sólymos sa na sobotňajšom sneme strany Most-Híd vzdá funkcie podpredsedu a ďalších straníckych funkcií. Ako minister uviedol na Facebooku, „pre Most-Híd budú najbližšie parlamentné voľby kľúčové. Nastupuje mladá generácia voličov a chce mladú generáciu politikov. Vzdávam sa miesta podpredsedu strany práve preto, aby dostali priestor mladí šikovní ľudia, ideálne so skúsenosťami z regiónov. Som si istý, že práve oni dodajú do kampane novú energiu a plné nasadenie“.

Sólymos zároveň pripomenul, že zo strany neodchádza a na kampani sa zúčastní. „Budeme sa v nej venovať zeleným témam a ďalším krokom v ochrane životného prostredia,“ dodal.

Odchádza Nagy aj Fedor

Vystúpenie zo strany však dnes oznámil bývalý europoslanec József Nagy. Informoval o tom na svojom Facebooku. Pripája sa k novému hnutiu Összefogás-Spolupatričnosť. Nagy už v lete kritizoval, že sa Most-Híd nedokázal dohodnúť na spoločnej kandidátke s SMK.

Poslanec NR SR Martin Fedor dnes zase pre agentúru SITA potvrdil, že vystupuje z poslaneckého klubu Most-Híd a teda aj z vládnej koalície. Dôvodom sú podľa neho rozdielne názory so stranou Most-Híd. Po jeho odchode bude mať vládna koalícia v 150-člennom parlamente 75 hlasov, čím prichádza o väčšinu. Predseda Mosta-Híd berie rozhodnutie Martina Fedora na vedomie.

Čaká sa na snem

Strana Most-Híd na sobotňajšom sneme zhodnotí desať rokov svojho pôsobenia v politike. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa strany Klára Debnár, na sneme budú predstavitelia strany hodnotiť aj výsledky vo vláde a programové priority do najbližších parlamentných volieb. Podľa posledných prieskumov verejnej mienky sa strana Most-Híd pohybovala pod hranicou zvoliteľnosti do parlamentu.

— SITA, Denník S

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...