Zsuzsová vinu vo veci vraždy Kuciaka odmietla, Marian Kočner sa nevyjadril

Alena Zsuzsová (Zdroj: SITA)

Obžalovaná Alena Zs. odmietla v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky vinu. Podnikateľ Marian K. sa k obžalobe vo veci dvojnásobnej vraždy odmietol vyjadriť, keďže obžaloba v tomto prípade podľa neho obsahuje procesné pochybenia. K prípadu sa podľa vlastných slov bude vyjadrovať v priebehu ďalšieho konania.

Ako dnes uviedla Alena Zs. pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, nikdy neprijala objednávku na vraždu od Mariana K. ani ju nezadala Zoltánovi Andruskóovi. Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú podľa vlastných slov nepoznala rovnako ako spoluobžalovaných Miroslava M. a Tomáša Sz. Mariana K. označila Alena Zs. za „veľmi dobrého priateľa“ a krstného otca jej dcéry. Väčšina finančných prostriedkov, ktoré od neho podľa vlastných slov dostala, bolo pre jej dcéru vrátane financií na dovolenky. „Nikdy sa nesprával tak, že by chcel niekomu ublížiť,“ povedala na margo Mariana K.

V súvislosti so Zoltánom Andruskóom povedala, že si od neho objednala len jedlo, čistenie bazéna a „prerábku“ izby. Zároveň Alena Zs. uviedla, že na otázky procesných strán bude odpovedať až po výsluchu svedka Andruskóa. Ten v prípade vystupoval ako sprostredkovateľ, vo väzení si odsedí 15 rokov, k činu sa priznal.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na Tomáša Sz., Miroslava M., Alenu Zs. a tiež Mariana K. Všetci menovaní sú stíhaní väzobne, u Mariana K. je však dôvodom kauza údajného falšovania zmeniek v hodnote desiatok miliónov eur. Obžaloba v tomto prípade bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy. Jedna sa týka Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, druhá podnikateľa Petra Molnára z Kolárova z roku 2016 (v tomto prípade sa obžaloba týka iba Miroslava M. a Tomáša Sz.). V prípade uznania viny hrozí obvineným trest 25 rokov alebo doživotie.

Jána Kuciaka a jeho partnerku zastrelili vo februári 2018 v ich dome v obci Veľká Mača. Kuciak pracoval ako investigatívny novinár pre portál Aktuality.sk. V rámci svojej činnosti sa zameriaval aj na kauzy spojené s Marianom K.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...