Ľavičiari protestovali v Británii po výhre konzervatívcov, volajú po revolúcii

Protestujúci v Londýne (Zdroj: Twitter)

Stúpenci Labouristov a odporcovia Brexitu vyrazili do ulíc 13. decembra po ohlásení výsledkov parlamentných volieb. V tých jednoznačne zvíťazila konzervatívna strana, ktorá tak dostala viac ako polovicu kresiel v parlamente.

Londýn aj Glasgow zažili násilné protesty po jednoznačnom víťazstve konzervatívcov vedených Borisom Johnsonom v parlamentných voľbách.

Ľudia v uliciach skandovali pokriky ako „takto vyzerá demokracia“ alebo „jediné riešenie, revolúcia“. Mnohí protestujúci sa taktiež vulgárne vyjadrovali na adresu premiéra a lídra konzervatívcov Johnsona.

Viacerí protestujúci sa na niektorých miestach dostali cez policajné kordóny, držiac transparenty ako „otvorte hranice, žiadne deportácie“ či „odpor voči vláde toriovcov“. Minimálne dvaja protestujúci boli zatknutí za napadnutie polície a násilie.

Jednoznačná väčšina

Boris Johnson vo svojom víťaznom prejave vyzval krajinu na zjednotenie. Vyzýva všetkých na oboch stranách barikády, aby našli pokoj a mohlo začať „liečenie“ situácie v krajine.

Konzervatívna strana vedená Borisom Johnsonom získala v decembrových parlamentných voľbách jednoznačnú väčšinu v parlamente. Konzervatívci získali 365 kresiel, z celkových 650. Bolo potrebných aspoň 326 kresiel, aby mala strana väčšinu.

— JOR

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...