V Bundeswehri budú po sto rokoch opäť aj vojenskí rabíni

Bundestag (Zdroj: Pixabay.com)

Doteraz pôsobili v nemeckých ozbrojených silách len katolícki a evanjelickí duchovní.

Nemecká armáda sa rozhodla po viac ako sto rokoch umožniť pôsobenie vo svojich zložkách aj špeciálnym vojenským rabínom. Na Twitteri o tom v stredu informovala nemecká ministerka obrany Annegret Kramp-Karrenbauer. „Dnes sme predstavili dôležitú novinku pre našich židovských vojakov,“ napísala Kramp-Karrenbauer, ktorá minulý december nahradila kancelárku Angelu Merkelovú na čele vládnucej Kresťanskodemokratickej únie Nemecka (CDU).

Doteraz pôsobili v nemeckých ozbrojených silách, Bundeswehri, len katolícki a evanjelickí duchovní. Podľa agentúry The Associated Press (AP) slúži v nemeckej armáde zhruba 94-tisíc kresťanov, 1 400 moslimov a 300 židov. Už dlhšie sa uvažuje aj o tom, že by medzi vojenskými duchovnými mali mať zastúpenie aj moslimovia, no zatiaľ sa k takémuto kroku nepristúpilo.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...