Nicholsonová podáva trestné oznámenie na Ľuboša Blahu. Naštval ju darček od Fica

Ľuboš Blaha (Zdroj: facebook.com)

Dvojka na kandidátke strany Sloboda a solidarita Lucia Ďuriš Nicholsonová avizovala podanie trestného oznámenia na známeho poslanca Smeru Ľuboša Blahu. Vraj aby si s predsedom Ficom nezávideli. Motívom tohto kroku má byť jeho propagácia komunizmu.

Len včera sme čitateľov informovali o skutočnosti, že Ľuboš Blaha sa dostal do konfliktu s predsedníctvom SAV. Dôvodom sú jeho facebookové vyjadrenia, ktorými vraj poškodzuje dobré meno tejto ustanovizne.

Prešlo sotva pár hodín a poslanec Smeru môže čeliť opletačkám s políciou. A to vďaka trestnému oznámeniu, ktoré na neho podala liberálka Lucia Ďuriš Nicholsonová. Tej sa totiž nepáči Blahova dlhodobá propagácia komunizmu, ktorá vyvrcholila včera, keď vládny poslanec na internete zverejnil fotografiu, na ktorej mu predseda strany Robert Fico k 40. narodeninám podaroval červenú hviezdu s kosákom a kladivom.

„Hovorí mi, že minule išiel v Rusku po ulici a zrazu zbadal darček, ako stvorený pre Ľuboša Blahu. Zjavne vie, čo ma poteší. Ďakujem ti, šéfe, fakt si ma potešil, viva la revolucion“ okomentoval priloženú snímku.

Robert Fico mi dal k 40. narodeninám parádny darček. Čo poviete?Hovorí mi, že minule išiel v Rusku po ulici a odrazu…

Gepostet von ĽUBOŠ BLAHA am Dienstag, 10. Dezember 2019

Nicholsonová: Komunizmus bol a je zločinecká ideológia

Fotografiu z Blahovho facebookového profilu si krátko na to všimla aj najznámejšia poslankyňa z opozičnej SaS. Trošku ma toto panoptikum pokrivených aj rozosmialo, ale potom som si povedala, že je to jeden hnus. Dva hnusy,“ napísala k fotografii.

Nicholsonová napísala, že s právnikmi a vyšetrovateľmi už pripravuje trestné oznámenie. Vraj aby si s Ficom „nezávideli“, nakoľko ten už obvinenie na krku má.

„Blaha dlhodobo propaguje komunizmus. Komunizmus bola a je zločinecká ideológia,“ necháva sa ďalej počuť liberálka a následne prikladá výpočet zločinov tohto režimu zdokumentovaný Ústavom pamäti národa a cituje predmetné ustanovenia trestného zákona, ktoré podľa jej mienky Blaha porušuje.

Trošku ma toto panoptikum pokrivených aj rozosmialo, ale potom som si povedala, že je to jeden hnus. Dva hnusy. Na toho…

Gepostet von Lucia Nicholsonová verí v zdravý rozum am Dienstag, 10. Dezember 2019

— Tomáš Dugovič

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...