Trumpa a Putina obdivujem, priznal Erdogan a znova si kopol do Európy

Recep Tajjip Erdogan (Zdroj: SITA)

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok menoval amerického prezidenta Donalda Trumpa, ruského prezidenta Vladimira Putina a a katarského šejka Hamáda as-Sáního medzi lídrami, ktorých obdivuje najviac.

Erdogan v utorok odpovedal na otázky univerzitných študentov, mal však problém vybrať súčasného inšpiratívneho lídra z Európy. „Keď sa pozrieme na Európu, je tam skutočná kríza líderstva, líderské vákuum,“ povedal Erdogan. „Netrúfam si povedať, ten alebo onen líder ide príkladom v Európe,“ skonštatoval.

Trumpa, naopak, označil za otvoreného lídra, ktorý hovorí, čo si myslí. Putina rovnako opísal ako prezidenta „bez skrytej agendy“, ktorý je úprimný a otvorený smerom k Turecku. Katarského šejka zas vidí ako „mladého a dynamického lídra“, ktorý podporuje chudobné krajiny.

Za inšpiratívne osobnosti z minulosti označil proroka Mohameda a zakladateľa moderného Turecka Mustafu Kemala Atatürka. Bývalého nemeckého kancelára Gerharda Schrödera a talianskeho expremiéra Silvia Berlusconiho menoval ako bývalých európskych lídrov hodných obdivu.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...