Anthony Hopkins: Herci sú celkom hlúpi, môj názor nemá žiadnu hodnotu

Anthony Hopkins (Zdroj: SITA)

Nedávno vyšiel rozhovor dvoch prominentných amerických hercov – Anthony Hopkinsa a Brada Pitta. Okrem tém ako alkoholizmus alebo smrteľnosť padlo slovo aj o súčasnom dianí. Hopkins sa nikdy k politike verejne nechcel vyjadrovať a odmieta to aj teraz. Podľa neho sú totiž herci hlúpi a ich názor nestojí za nič.

V Hollywoode nie je núdza o názory na politiku, či už tú domácu (americkú), alebo zahraničnú. Práve naopak, mnohých súčasných hercov by ste asi museli prosiť, aby vám nepovedali svoj názor, napríklad na Donalda Trumpa.

Anthony Hopkins, oscarový herec z legendárneho filmu Mlčanie jahniat, to však vidí inak. V nedávnom rozhovore s Bradom Pittom sa popri témach ako filmy, alkoholizmus alebo smrteľnosť dostali aj k súčasnej situácii.

„Ľudia sa ma pýtajú, ako vnímam súčasnú situáciu. Hovorím, že neviem. Som len herec. Nemám žiadny názor. Herci sú vcelku hlúpi, môj názor nestojí za nič,“ hovorí Hopkins.

„Nie je to pre mňa žiadna kontroverzia, takže ma do toho nezaťahujte, pretože ja sa toho nezúčastním,“ dodáva.

„Cítim to podobne. Netrápi ma to. Som rád, že sa veci stále vyvíjajú a menia, a nadávanie nič nezmení,“ súhlasí Brad Pitt.

Anthony Hopkins si za týmto názorom určite stojí, keďže aj v minulosti sa vždy vyhýbal komentovaniu politiky. To ho však nezastavilo, aby politikov aspoň hral.

Herec napríklad v roku 1995 stvárnil amerického prezidenta Nixona vo filme Nixon. V súčasnosti sa zase pripravuje na rolu síce nie politika, ale rovno pápeža Benedikta XVI. v pripravovanom filme Dvaja pápeži.

— JOR

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...