Logo Dennika

Blanár pustil Počiatka k vode, Matovič hovorí o vizitke vlády Smeru

Ján Počiatek (Zdroj: SITA)

Padni komu padni – týmito slovami v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom reagoval podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár na zverejnené video, ktoré zachytáva, ako bývalý minister financií za Smer-SD Ján Počiatek žiada od vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku krytie v kauze Tipos.

Šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič povedal, že je to „vizitka 12 rokov akože budovania sociálneho štátu“.

Vo videu Počiatek spomína aj to, že bývalý predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Ján Slota zarobil na predaji emisných kvót. Podľa Matoviča mali trestné oznámenie podať bývalý minister financií Počiatek aj predseda strany Smeru-SD Robert Fico, keď vedeli, čo urobil vtedajší Slota. Blanár povedal, že právne stanoviská nepozná a malo by sa to všetko dôsledne vyšetriť.

V relácii diskutovali aj o kandidátkach pre nadchádzajúce voľby do Národnej rady SR. Matovič kandidačnú listinu odovzdá dnes o trištvrte na dvanásť. Vysvetľuje, že kandidátku sa snažia vyšperkovať do poslednej možnej chvíle a zatiaľ je s ňou veľmi spokojný. Blanár neskoré zverejnenie kritizuje a príde mu nekorektné. S kandidačnou listinou strany Smer-SD je Blanár spokojný, keďže prináša sľubovanú zmenu.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...