Logo Dennika

Ibrahim Maiga bol predvolaný na kriminálku

Ibrahim Maiga (Zdroj: youtube.com)

Populárny herec Ibrahim Maiga s africkým pôvodom mal podľa vlastných slov dostať predvolanie na kriminálnu políciu. Na svojom oficiálnom facebookovom účte naznačil, že úkon môže súvisieť s jeho vystúpením v internetovom rádiu InfoVojna. Dôvody však môžu byť aj iné, ako sa Maiga domnieva.

„Milí priatelia, žeby náhoda? Po mojom rozhovore na InfoVojne včera, som dnes dostal predvolanie na kriminálku, a neviem v akej veci,“ píše na sociálnej sieti herec, ktorý žije v Mali, teraz však opäť zavítal na Slovensko.

„A keby som sa neozval zajtra, berte to ako zastrašovanie, že v tejto krajine nemôže už človek povedať pravdu a zbohom sloboda,“ pokračuje ďalej Maiga.

V predmetnej relácii Dopoludnie na InfoVojne s Adrianom hovoril napríklad o kolonizácii Afriky, financovaní teroristov spriatelenými krajinami, situácii v domácom Mali, tvorbe prevratov na čiernom kontinente, kritizoval aj Európsku úniu a dotkol sa taktiež problematiky ĽSNS. Vraj ide o stranu, s ktorej názormi v mnohom súhlasí, no vadia mu jej nenávistné prejavy.

Politicky nekorektné vystupovanie má Maiga už niekoľko rokov a pokúšal sa aj o politickú kariéru, keď kandidoval v radoch Priamej demokracie do Európskeho parlamentu, no neúspešne.

Hoci píše, že jeho aktuálne predvolanie súvisí so slobodou slova, pravdepodobný je aj iný scenár. Niektoré médiá totiž pred pár rokmi priniesli správu, že Maiga mal v Mali poskytovať útočisko exsiskárovi Ľubošovi Kosíkovi. Ten mal byť zapletený do únosu prezidentovho syna Michala Kováča ml.

So žiadosťou o potvrdenie či dementovanie informácie o umelcovom predvolaní oslovil Denník S aj Prezídium policajného zboru. O prípadnú odpoveď budeme článok aktualizovať.

Mili priatelia, zeby nahoda ☝️po mojom rozhovore na info vojne vcera, som dostal dnes predvolanie na kriminalku, a…

Gepostet von Ibrahim Maiga am Donnerstag, 28. November 2019

— Tomáš Dugovič

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...