Logo Dennika

Biskupi: Prestaňte s tou politikou farár Kuffa!

Farár Marián Kuffa (Zdroj: Youtube)

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) vyzýva kňazov, aby sa politicky neangažovali. „Toto stanovisko sa v aktuálnych okolnostiach týka otca Mariána Kuffu, ale vo všeobecnosti aj každého klerika, ktorý by sa angažoval v činnosti alebo verejnej propagácii politických strán,“ píše sa v stanovisku KBS.

Biskupi tvrdia, že politická aktivita v stranách nie je primeraná kňazskému stavu. A to ani prostredníctvom druhých osôb „Úlohou kňaza je byť otcom všetkých veriacich, nie vodcom tých, ktorí sa hlásia k určitej strane,“ tvrdí KBS.

„Ak v spoločnosti vznikne presvedčenie, že niektorý z kňazov, aj keď z úzadia, ovláda politickú stranu, je nevyhnutné, aby všetky svoje aktivity v tomto smere bezodkladne ukončil,“ uzavreli biskupi.

Stanovisko KBS podpísali bratislavský arcibiskup a predseda KBS Stanislav Zvolenský a spišský diecézny biskup Štefan Sečka. Pripomeňme, že v stredu ĽSNS Mariana Kotlebu ohlásila predvolebné spojenectvo so 4 malými stranami, medzi nim aj s KDŽP – Aliancia za Slovensko. Predsedom strany donedávna bol Štefan Kuffa, ktorý je bratom farára Mariána Kuffu.

„Otec Marián Kuffa nie je a nikdy nebol členom našej strany a o našich krokoch a spojenectvách, ktoré sme urobili nemal tento týždeň žiadnu vedomosť a ani tušenia,” uviedla v reakcii na vyjadrenie biskupov strana KDŽP.

— ste

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...