Logo Dennika

Nemecký šéf diplomacie vyzval EÚ, aby zvýšila svoje klimatické ciele

Heiko Maas (Zdroj: SITA)

Európska únia (EÚ) by mala zvýšiť svoje ciele pri znižovaní emisií skleníkových plynov, ak chce viesť boj proti klimatickým zmenám. Vo štvrtok to vyhlásil nemecký minister zahraničia Heiko Maas. Diplomatom a vedcom v Berlíne povedal, že „Európa musí viesť, pretože len vtedy sa ďalšie krajiny ako Čína a India budú tiež držať kurzu„.

Šéf nemeckej diplomacie zároveň podporil návrh novej Európskej komisie, aby únia prijala takzvanú Novú zelenú dohodu, ktorá by prepájala ekonomické programy s úsilím o zníženie uhlíkových emisií.

Nemecká ministerka životného prostredia Svenja Schulze sa zase vyjadrila, že by sa EÚ mala zamerať na zníženie emisií skleníkových plynov o 55 percent do roku 2030 v porovnaní s úrovňou z roku 1990, tak ako to plánuje Nemecko. Súčasný plán únie je zníženie o 40 percent.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...