Logo Dennika

Na miesto tragickej dopravnej nehody smeruje aj minister obrany Peter Gajdoš

Peter Gajdoš (Zdroj: SITA)

Na miesto tragickej dopravnej nehody smeruje aj minister obrany Peter Gajdoš. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa rezortu Danka Capáková, minister vyjadruje pozostalým úprimnú sústrasť a zdôrazňuje, že ozbrojené sily sú pripravené poskytnúť pomoc pri odstraňovaní následkov tejto tragédie.

V obci už zasadá aj krízový štáb. Starosta obce Jelenec Ivan Varga oznámil, že v zriadenom krízovom centre sa nazbieralo už dosť zdravotníkov na výpomoc a poďakoval sa všetkým za ochotu.

Predbežne dvanásť mŕtvych a 17 zranených si vyžiadala nehoda autobusu a nákladného auta pri Nitrianskych Hrnčiarovciach. Informoval o tom Hasičský a záchranný zbor SR. Polícia údaj potvrdila, pričom medzi obeťami sú podľa nej štyri maloleté osoby a traja zo 17 zranených sú v kritickom stave. Medzi zranenými je aj vodič nákladiaku. Počet mŕtvych nemusí byť podľa polície konečný, keďže niektoré obete môžu byť zakliesnené pod autobusom. Ministerka vnútra Denisa Saková na brífingu z miesta nehody uviedla, že nákladné auto sa pred nehodou rozkývalo.

— SITA

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...